רשימת החלומות:
עיקרם – מסע איטי אל מציאות לא מוכרת. להיות. להכיר אנשים. מסע עם זמן ספיגה מספיק. זמן מילים וצילומים.
זה לא עובר  – זה רק נהיה יותר ויותר…..


חלום:  מסע ארוך, לאט.  בתחבורה ציבורית, סביב כדור הארץ.  לצאת מאיסטנבול ולהמשיך ולהמשיך מזרחה כל הזמן…… עד סגירת המעגל  – ולחזור הביתה…. , באוטובוסים, רכבות, ולעצור לעצירות ארוכות בדרך…. בעיקר לאט.
וגם – מסע אישי ארוך ארוך – על כל אמריקה. מאלסקה עד פאטאגוניה. לאט. הרי הרוקי, ומרכז אמריקה, והדרום, האנדים….. לבקר את כל החברים שלי בדרך. טבע. אנשים. ואוקיינוס כל הזמן במערב…..


אזור האגמים באנגליה: להיות באנגליה, במסע אחרי השירה והספרות האנגלית, במשעולים, ובשבילים, בכנסיות העתיקות ובכפרים הקטנים. זוכרת את הביקורים המהיריםבהדרכת הטיולים  ב-LAKE DISTRICT, השייט הקסום על אגם ווינדרמיר, הצער שלא הספקתי לבקר בביתו של  וורדסוורת ועוד ועוד.

מול אגם  ULSWATER השחור אני רוצה לקרוא בהטעמה – בעברית וגם באנגלית את השיר  – …ולהיזכר איך אמר לי פעם כומר בריטי, שהיגר לניו זילנד, שכל חייו הוא מתגעגע, כי אין דבר בעולם שמשתווה ל-ENGLISH LANE…..
 "שוֹטַטְתִי כְעָנָן, גַלְמוּד,
אֲשֶר יָשוּט לוֹ בִגְבָהָיו,
וְהִנֵה פִתְאוֹם רָאִיתִי גְדוּד,
הֲמוֹן שֶל נַרְקִיסֵי זָהָב.
עַל חוֹף אָגָם, בְצֵל עֵצִים,
בַרוּחַ מְרַקְדִים־דָצִים…..
ועוד באנגליה – ללמוד את CORNWALL – קצה האדמה של האיים הבריטיים מדרום. ללכת בעקבות ג'יין אוסטן, לצוף על מי האוקיינוס האטלנטי הקרים, ללכת בין כבשים גבעות וירק. ולהרגיש באנגליה.

 להיות שוב בטיבט: בהר קאילש.  להרגיש את האנרגיה הזורמת בין עולי הרגל, לקפוא מקור בלילה, להיות ליד האנשים אשר עולים  לרגל, משתטחים על הדרך ואחר כך, יושבים בדומיה אל מול ההר.
YafaKfir_Hasifa_17

מסע גדול ברכבת מזרחה לסין  –   לנסוע ברכבת הטרנס סיבירית/מנצ'ורית/מונגולית לכל ארכה, כמה שצריך.  לשבת וצפות בנוף השטוח החולף ועובר ואינו משתנה. לעצור בערים שבדרך, לחוות אותן, את הריחוק, את הניתוק…


 להיות בסנט פטרבורג בחורף, בשלג הכבד,  בגדים חמים ותה רותח ותרבות. הרבה תרבות ואמנות. לבקר בהרמיטאג' כל יום. ושוב לחזור אל כל המוזיאונים. והכנסיות.
yafakfir.st peterburg_resize


לשוט על שוברת קרח בקוטב הדרומי:  לחוות את הנקיון של הקרחונים, המים, בלי אדמה. בלי אדם.


לטייל בפולינזיה. לעבור לאט מאי לאי. פעם, בשדה תעופה בניו זילנד ראיתי קבוצת פולינזים מחכים לטיסה:אנשים גדולים, שמנים, שמחים. מאד אהבתי. פיג'י… טונגה, ואנואטו…..


לחיות זמן מה בעיר מודרנית, נקיה, מעוצבת ןמלאת תרבות. בלי זיהום ורעש – ועם כל היתרונות של עיר. כמו למשל –  SEATTLE, או בוסטון.  או WELLINGTON בניו זילנד…


 ג'מייקה: בגלל המוסיקה.  ונובה סקוטיה… רק בגלל השם, והמראות אשר ראיתי בתמונות: מזרח קנדה, ארץ של חופים, מגדלורים, ושקט. ואפריקה….. עולם ענק, רחוק. קשה,….

לאחרונה עשיתי זאת – באיסטנבול. 2018, באביב.

אשה תורכית באיסטנבול. היא לא נראיתי לי מסוכנת.
 ועוד…  ככה, בתנועה: לנוע עם המצלמה ביד, לכתוב ולצלם…..  זה החלום..זה לא עובר – בר – זה רק נהיה יותר.
מאי 05, 2018|