בשבת הקרובה – 27.10.2019 סדנת צילום משולבת בטיול – לאוהבי צילום – גם בטלפונים סלולריים – ולסקרנים. נפגשים בשעה10:00 בממתקית מחרום בעיר העתיקה – נצרת, בככר המרכזית. אנא הודיע לו מראש על בואכם – להתראות!!!

מפגש עם חברים בביתי בכפר תבור – עם נעה הגלעדי: על התמודדות ונצחון וקושי – ואהבת החיים: יום ששי 21.12.2019 בשעה 19:00 בערב  – עם המשך לארוחת ערב משותפת.


ביום ששי 5.10.2019   קיימתי סדנת צילום משולבת בטיול ברובע הנוצרי בירושלים – לצלמים בכל רמה: זה היה טיול משולב בסדנת צילום: מפגשים, מראות, צבעים, נרות, קפה ומתוקים. הכרנו מבנים מענינים – ברובע הנוצרי בירושלים. היינו שנים עשר חברים חמושים במצלמות מכל הסוגים – מקצועיות ועד טלפונים סלולריים: הנה הצילומים מן הסדנה .

 


ולסיום –

לסיום – שתי המלצות –

א.  לנסות בכל הזדמנות – מבט חדש ורענן: כדאי מאד לתרגל  צילום מזוית נמוכה.

 

 


ב. זכרונות מג'יברני – לחוש צרפת: חזרתי שוב, בפעם השלישית, לביתו של קלוד מונה לפני אי אלו חדשים. לגן הגלוי הזוהר בשמש – ולגן הקסום, האפלולי, גן חבצלות המים. טוב לזכור אימפרסיוניזם מהו.
לנו – כאן – בעשן השריפות וחום התבערה הפוליטית – טוב בתוך הקיץ להרגיש אגם ונחל ופרחים איפרסיוניסטיים.

הזמנה לג'יברני של קלוד מונה: 

 

 http://yafakfir.co.il/גיברני-מפגש-עם-חלום

להשתמע ולהתראות – יפה כפיר, כפר תבור
ומה שכבר היה:

  טיול וסדנת צילום בירושלים למתחילים ומקצוענים – בהדרכה משותפת שלי עם יוסי מעוז – שנינו מורי דרך וצלמים:   סדנה יועדה לצלמים בראשית הדרך – המצלמים בסלולרי – וגם למקצוענים: נתתי הזדמנות למפגש תרבותי עם ירושלים הנוצרים והבאים בשעריה. היכרנו וצילמנו –  ברובע הנוצרי בירושלים ובכנסיית הקבר:. דמויות,  מבנים. אורות. צללים. פריטים קדושים, פסלים וציורים. פגשנו עולים לרגל מכל העולם – ולכדנו  את הרגעים המיוחדים – את המראות אשר שובים את לבנו שלנו. 

 

 


 
 

 …ומה שכבר היה לאחרונה:  היתה זו שנה עם הרבה פעילות… הרבה חברים שפגשתי…. הרבה צילום וטיולים:

קיימנו פתיחה חגיגית של תערוכת הצילום של מועדון הצלמים בכפר תבור יום רביעי 30.5.2018  בשעה 16:30 – במועדון אביב" בכפר תבור:  .
פתחתי בהרצאה – יפה כפיר: לגעת ברגש – לגעת באור, הצגת העבודות על ידי המשתתפים. חברים בני משפחה ואוהבי צילום נכחו – היה מאד מוצלח – ותודה לכל המציגים בתערוכה – חברי מועדון הצלמים – כפר תבור
!.

קיימתי מפגש חברים השני בנושא "מסע כורסה אל האיים הירוקים" –  ביום ששי  18.5.2018 :  בבקר ב 09:45 – ניפגשנו  בגבעת יואב שיח גלריה ב"זרעים של צבע", עם שני אמנים מרמת הגולן: ציפי אחישחר, שהקימה את הגלריה גדולה ומרתקת שאצר עופר בלנק – "טבלה  מחזורית".
אחה"צ נפגשנו בכפר תבור בביתי לארוחה משותפת ומסע כורסה  "אל האיים הירוקים – אירלנד וניו זילנד"  : על מוסיקה  ונופי פרא, על מזג האויר ועל אגדות, על המאורים וקפטן ג'יימס קוק. … ועוד.


ובענייני צילום – מפגש סיום התקיים ביום שני 14.5.2018  במועדון הצלמים בית יד לבנים בעפולה.    חתמנו את התערוכה – "לגעת באור – תערוכת צילומים" : שוחחנו על דרכנו המשותפת במועדון הצלמים של בית יד לבנים, מהו צילום עבורנו,  ועל התהליך האישי המרתק שעברנו כולנו.   וגם – היתה הרצאה שלי – לגעת ברגש – לגעת באור.  


 

ל ה ת ר א ו ת !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


*התקיים – במערב הגליל – יום ששי 24.11.2017  מפגש עם אנשים, שכנים.  ביקרנו בתמרה בגליל התחתון המערבי – בסדנה של אחמד כנעאן – פסל, יוצר, גלילי, ערבי, פלסטיני, ובן למשפחת פליטים . כן פליטים כמו בני משפחתי. באעבלין בשכנות לתמרה ושפרעם: במקום הולדתה של הקדושה הפלסטינית מרים בווארדי – ובכנסיה היוונית על שם גיאורגיוס הקדוש.  שמחתי – להיפגש, לצלם, לשוחח, לטעום פה ושם ממטעמי האזור …. ובעיקר – לטייל יחד!  


התקיים – מפגש חברים בביתי, בשבת 12.11.2017 לכבוד ביקור של אשה נוסעת – מריה מספרד. שוחחנו, על החיים והזמן החולף – בראי המצלמה והתמונות. היה טוב! לחוות ביחד, לשוחח.


* התקיים – טיול לרמת הגולן באוקטובר 2017:  התערוכה  MEDITERANEAN בגלריה של ציפי אחישחר בגבעת יואב.  מפגש עם ציפי בעלת הגלריה – אשה מיוחדת, ושיחה על מפעל חייה. שיח גלריה בתערוכת הצילומים עם הצלם האוצר עופר בלנק  וגם – נפגשנו עם הצלמת רינה נגילה בתערוכת צילומים שלה על הגולן – ביקב רמת הגולן: גם טעמנו יין. נחשפנו לשתי תערוכות צילום שונות. מרתקות. היינו מעטים – והחוויה היתה עזה! תודה למשתתפים!


* התקיים  – מפגש חברים  התקיים ביום ששי 8.9.2017 – במלאת 14 שנים למותה של בתי יעל בפיגוע חבלני – בנושא אהבה, געגועים מלחמה והחיים עם הכאב: במשכן לאמנויות בעין חרוד איחוד – ובביתי בכפר תבור.
קיימנו שיח גלריה בתערוכה במלאת 50 שנה למלחמת ששת הימים בדגש על הצלם ג'יל קארון, צלם צעיר שאיבד את חיי במלחמות . בביתי – קיימנו ארוחת צהריים משותפת – וסדנת כתיבה עם טלי וייס על אהבה ומשפחה והחיים עם הכאב והשמחה. ביחד.  תודה לחברים שהשתתפו.

20170908_100642_001_resize_resize 20170908_131551_resize_resize


חזרתי בראשית אוגוסט – ממסע שרשים אישי: במינסק/בלארוס – שם אמי נולדה – ובעיירה קטנה ליד לבוב, אוקראינה – דובנו – שם נולד אבי. ועוד- בוורשה ובקרקוב….  ובמעברי ההרים שם חצו הפליטים, ובהם הורי, את האלפים מאימת הבריטים ועמי אירופה שגרשו אותם. הורי הותירו משפחות אשר נספו. הם עזבו, ניצלו, עלו… וחיו את הזיכרון בדומיה. כל חייהם


קיימתי שלושה מפגשים של נשים  נוסעות" מפגש של שיחה והקשבה  נשים ישראליות לבדן – שיוצאות למסע אישי להודו,  למשך זמן משמעותי.
איך היה, ואיך חזרו משם הביתה.

 

 

מוזמנים להצטרף לרשימת המייל, להתעדכן ולפעמים – וגם להצטרף לחוויה.
ללכת. לנוע. להיות בחוץ. להיות בטבע. לטייל, לצלם. להיות עם חברים. להרחיק נדוד – לצאת מתוך חיינו – ולחזור אל המוכר והידוע. ללמוד את העולם שהוא גדול נפלא ומסקרן. לגעת במציאות אחרת. לצלם. לחזור הביתה עשירים יותר בידע ובחוויות.

טיולים המועדון שהיו – בחו"ל

טיולים המועדון שהיו – בארץ