מועדון המטיילים והצלמים "עפיפון" –  מסעות קצרים לקיץ ולסתיו: 

מפגש חברים – בסתיו: לכבוד בתי הצעירה יעלי, שנהרגה בפיגוע חבלני לפי 15 שנים – ב 9.9.2003:  מפגש חברים, ארוחת ערב משותפת,  ושירה בביתי בכפר תבור.  נתכנס ביום ששי, 12.10.2018 בשעה 19:30. נשוחח על כאב ואהבה, ונשיר עם חברי הטוב דייויד סייגל תושב כפר תבור שמפליא לנגן בפסנתר.

 יום שני  6.8.2018  חג ההשתנות הר תבור: ביקור משולב בסדנת צילום
ניפגש על ראש התבור בשעה 0900, נשוחח על ההר ועל הכנסיות שעל ראשו, ועל משמעות החג.
ניפגש עם הערבים הנוצרים החוגגים את חג ההשתנות של ישוע. נבקר בטקס המרשים בתאום עם הכמר במקום – וכצלמים אורחים נכבד מאד את כל המשתתפים.
בסיום – נמפגש בביתי בכפר תבור לביקורת עבודות ושיחה מסכמת. סיום צפוי בשעה 15:00
דמי השתתפות – 60 ש"ח למשתתף.

בסתיו –  יום ששי 5.10.2019 סדנת צילום משולבת בטיול ברובע הנוצרי בירושלים – לצלמים בכל רמה: טיול משולב בסדנת צילום: מפגשים, מראות, צבעים, נרות, קפה ומתוקים. נכיר מבנים מענינים – ברובע הנוצרי בירושלים. הטיול האחרון בירושלים עם סדנת צילום היה נפלא.  היינו שנים עשר חברים חמושים במצלמות מכל הסוגים – מקצועיות ועד טלפונים סלולריים: הנה הצילומים מן הסדנה שהתקיימה לפני שבועות אחדים.


דמי השתתפות – 80 שח לאדם. מקום המפגש יימסר לנרשמים. נאכל ביחד ארוחה במסעדה בעיר העתיקה – מחיר הארוחה אינו כלול. סיום צפוי בשעה 15:00 בעיר העתיקה.


למי שעדיין לא הנכם מוזמנים להצטרף לרשימת המייל, להתעדכן ולפעמים – וגם להצטרף לחוויה.
ללכת. לנוע. להיות בחוץ. להיות בטבע. לטייל, לצלם. להיות עם חברים. להרחיק נדוד – לצאת מתוך חיינו – ולחזור אל המוכר והידוע. ללמוד את העולם שהוא גדול נפלא ומסקרן. לגעת במציאות אחרת. לצלם. לחזור הביתה עשירים יותר בידע ובחוויות.


ולסיום –

לסיום – שתי המלצות –

א.  לנסות בכל הזדמנות – מבט חדש ורענן: כדאי מאד לתרגל  צילום מזוית נמוכה.

 

 


ב. זכרונות מג'יברני – לחוש צרפת: חזרתי שוב, בפעם השלישית, לביתו של קלוד מונה לפני אי אלו חדשים. לגן הגלוי הזוהר בשמש – ולגן הקסום, האפלולי, גן חבצלות המים. טוב לזכור אימפרסיוניזם מהו.
לנו – כאן – בעשן השריפות וחום התבערה הפוליטית – טוב בתוך הקיץ להרגיש אגם ונחל ופרחים איפרסיוניסטיים.

הזמנה לג'יברני של קלוד מונה: 

 

 http://yafakfir.co.il/גיברני-מפגש-עם-חלום

להשתמע ולהתראות – יפה כפיר, כפר תבור
ומה שכבר היה:

  טיול וסדנת צילום בירושלים למתחילים ומקצוענים – בהדרכה משותפת שלי עם יוסי מעוז – שנינו מורי דרך וצלמים:   סדנה יועדה לצלמים בראשית הדרך – המצלמים בסלולרי – וגם למקצוענים: נתתי הזדמנות למפגש תרבותי עם ירושלים הנוצרים והבאים בשעריה. היכרנו וצילמנו –  ברובע הנוצרי בירושלים ובכנסיית הקבר:. דמויות,  מבנים. אורות. צללים. פריטים קדושים, פסלים וציורים. פגשנו עולים לרגל מכל העולם – ולכדנו  את הרגעים המיוחדים – את המראות אשר שובים את לבנו שלנו. 

 

 


 
 

 …ומה שכבר היה לאחרונה:  היתה זו שנה עם הרבה פעילות… הרבה חברים שפגשתי…. הרבה צילום וטיולים:

קיימנו פתיחה חגיגית של תערוכת הצילום של מועדון הצלמים בכפר תבור יום רביעי 30.5.2018  בשעה 16:30 – במועדון אביב" בכפר תבור:  .
פתחתי בהרצאה – יפה כפיר: לגעת ברגש – לגעת באור, הצגת העבודות על ידי המשתתפים. חברים בני משפחה ואוהבי צילום נכחו – היה מאד מוצלח – ותודה לכל המציגים בתערוכה – חברי מועדון הצלמים – כפר תבור
!.

קיימתי מפגש חברים השני בנושא "מסע כורסה אל האיים הירוקים" –  ביום ששי  18.5.2018 :  בבקר ב 09:45 – ניפגשנו  בגבעת יואב שיח גלריה ב"זרעים של צבע", עם שני אמנים מרמת הגולן: ציפי אחישחר, שהקימה את הגלריה גדולה ומרתקת שאצר עופר בלנק – "טבלה  מחזורית".
אחה"צ נפגשנו בכפר תבור בביתי לארוחה משותפת ומסע כורסה  "אל האיים הירוקים – אירלנד וניו זילנד"  : על מוסיקה  ונופי פרא, על מזג האויר ועל אגדות, על המאורים וקפטן ג'יימס קוק. … ועוד.


ובענייני צילום – מפגש סיום התקיים ביום שני 14.5.2018  במועדון הצלמים בית יד לבנים בעפולה.    חתמנו את התערוכה – "לגעת באור – תערוכת צילומים" : שוחחנו על דרכנו המשותפת במועדון הצלמים של בית יד לבנים, מהו צילום עבורנו,  ועל התהליך האישי המרתק שעברנו כולנו.   וגם – היתה הרצאה שלי – לגעת ברגש – לגעת באור.  


 

ל ה ת ר א ו ת !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


*התקיים – במערב הגליל – יום ששי 24.11.2017  מפגש עם אנשים, שכנים.  ביקרנו בתמרה בגליל התחתון המערבי – בסדנה של אחמד כנעאן – פסל, יוצר, גלילי, ערבי, פלסטיני, ובן למשפחת פליטים . כן פליטים כמו בני משפחתי. באעבלין בשכנות לתמרה ושפרעם: במקום הולדתה של הקדושה הפלסטינית מרים בווארדי – ובכנסיה היוונית על שם גיאורגיוס הקדוש.  שמחתי – להיפגש, לצלם, לשוחח, לטעום פה ושם ממטעמי האזור …. ובעיקר – לטייל יחד!  


התקיים – מפגש חברים בביתי, בשבת 12.11.2017 לכבוד ביקור של אשה נוסעת – מריה מספרד. שוחחנו, על החיים והזמן החולף – בראי המצלמה והתמונות. היה טוב! לחוות ביחד, לשוחח.


* התקיים – טיול לרמת הגולן באוקטובר 2017:  התערוכה  MEDITERANEAN בגלריה של ציפי אחישחר בגבעת יואב.  מפגש עם ציפי בעלת הגלריה – אשה מיוחדת, ושיחה על מפעל חייה. שיח גלריה בתערוכת הצילומים עם הצלם האוצר עופר בלנק  וגם – נפגשנו עם הצלמת רינה נגילה בתערוכת צילומים שלה על הגולן – ביקב רמת הגולן: גם טעמנו יין. נחשפנו לשתי תערוכות צילום שונות. מרתקות. היינו מעטים – והחוויה היתה עזה! תודה למשתתפים!


* התקיים  – מפגש חברים  התקיים ביום ששי 8.9.2017 – במלאת 14 שנים למותה של בתי יעל בפיגוע חבלני – בנושא אהבה, געגועים מלחמה והחיים עם הכאב: במשכן לאמנויות בעין חרוד איחוד – ובביתי בכפר תבור.
קיימנו שיח גלריה בתערוכה במלאת 50 שנה למלחמת ששת הימים בדגש על הצלם ג'יל קארון, צלם צעיר שאיבד את חיי במלחמות . בביתי – קיימנו ארוחת צהריים משותפת – וסדנת כתיבה עם טלי וייס על אהבה ומשפחה והחיים עם הכאב והשמחה. ביחד.  תודה לחברים שהשתתפו.

20170908_100642_001_resize_resize 20170908_131551_resize_resize


חזרתי בראשית אוגוסט – ממסע שרשים אישי: במינסק/בלארוס – שם אמי נולדה – ובעיירה קטנה ליד לבוב, אוקראינה – דובנו – שם נולד אבי. ועוד- בוורשה ובקרקוב….  ובמעברי ההרים שם חצו הפליטים, ובהם הורי, את האלפים מאימת הבריטים ועמי אירופה שגרשו אותם. הורי הותירו משפחות אשר נספו. הם עזבו, ניצלו, עלו… וחיו את הזיכרון בדומיה. כל חייהם


קיימתי שלושה מפגשים של נשים  נוסעות" מפגש של שיחה והקשבה  נשים ישראליות לבדן – שיוצאות למסע אישי להודו,  למשך זמן משמעותי.
איך היה, ואיך חזרו משם הביתה.

טיולים המועדון שהיו – בחו"ל

טיולים המועדון שהיו – בארץ