מה שקורה עכשיו

כרגע על הפרק – מסע אישי גדול  לניו זילנד. אמצע ינואר עד אמצע מרץ 2018. שלושה שבועות עם האיש שלי – וחודש לעצמי. זמן להגשמת החלומות על הפסיפיק.
בהמשך השנה – מסעות עם חברים בשיתוף עם יוסי בן עמי –  "חבלי ארץ" :
א. לאירלנד עם המוסיקה והתרבות והירוק ירוק ירוק רגוע –  ביולי, 
ב. הודו בספטמבר (ואראנאסי, וכלכותה) ומשם להימאלאיה, קטמנדו וטיול בהרים…. ,
ג. עוד טיול עם חברים לניו זילנד, נובמבר 2018  . 

השנה חנכתי בהתנדבות שני מועדוני צלמים – בכפר תבור ובעפולה. אני מנחה, מלמדת, מזמינה מרצים אורחים ומקיימת סיורים לימודיים.  חוויה ענקית ונפלא לי ולחברים. הסיורים שהתקיימו – תמרה ואעבלין במערב הגליל,  סיור חנוכיות בצפת. והסיור האחרון – כנסיות ומנזרים בצפון הכנרת. ב-22.3 נצא לרמת הגולן.


*התקיים – במערב הגליל – יום ששי 24.11 מפגש עם אנשים, שכנים.  ביקרנו בתמרה בגליל התחתון המערבי – בסדנה של אחמד כנעאן – פסל, יוצר, גלילי, ערבי, פלסטיני, ובן למשפחת פליטים . כן פליטים כמו בני משפחתי.
באעבלין בשכנות לתמרה ושפרעם: במקום הולדתה של הקדושה הפלסטינית מרים בווארדי – ובכנסיה היוונית על שם גיאורגיוס הקדוש.
שמחתי – להיפגש, לצלם, לשוחח, לטעום פה ושם ממטעמי האזור …. ובעיקר – לטייל יחד!  


התקיים – מפגש חברים בביתי, בשבת 12.11.2017 לכבוד ביקור של אשה נוסעת – מריה מספרד. שוחחנו, על החיים והזמן החולף – בראי המצלמה והתמונות. היה טוב! לחוות ביחד, לשוחח.


* התקיים – טיול לרמת הגולן באוקטובר 2017:  התערוכה  MEDITERANEAN בגלריה של ציפי אחישחר בגבעת יואב.  מפגש עם ציפי בעלת הגלריה – אשה מיוחדת, ושיחה על מפעל חייה. שיח גלריה בתערוכת הצילומים עם הצלם האוצר עופר בלנק  וגם – נפגשנו עם הצלמת רינה נגילה בתערוכת צילומים שלה על הגולן – ביקב רמת הגולן: גם טעמנו יין. נחשפנו לשתי תערוכות צילום שונות. מרתקות. היינו מעטים – והחוויה היתה עזה! תודה למשתתפים!


* התקיים  – מפגש חברים  התקיים ביום ששי 8.9.2017 – במלאת 14 שנים למותה של בתי יעל בפיגוע חבלני – בנושא אהבה, געגועים מלחמה והחיים עם הכאב: במשכן לאמנויות בעין חרוד איחוד – ובביתי בכפר תבור.
קיימנו שיח גלריה בתערוכה במלאת 50 שנה למלחמת ששת הימים בדגש על הצלם ג'יל קארון, צלם צעיר שאיבד את חיי במלחמות . בביתי – קיימנו ארוחת צהריים משותפת – וסדנת כתיבה עם טלי וייס על אהבה ומשפחה והחיים עם הכאב והשמחה. ביחד.  תודה לחברים שהשתתפו.

20170908_100642_001_resize_resize 20170908_131551_resize_resize


חזרתי בראשית אוגוסט – ממסע שרשים אישי: במינסק/בלארוס – שם אמי נולדה – ובעיירה קטנה ליד לבוב, אוקראינה – דובנו – שם נולד אבי. ועוד- בוורשה ובקרקוב….  ובמעברי ההרים שם חצו הפליטים, ובהם הורי, את האלפים מאימת הבריטים ועמי אירופה שגרשו אותם. הורי הותירו משפחות אשר נספו. הם עזבו, ניצלו, עלו… וחיו את הזיכרון בדומיה. כל חייהם


קיימתי שלושה מפגשים של נשים  נוסעות" מפגש של שיחה והקשבה  נשים ישראליות לבדן – שיוצאות למסע אישי להודו,  למשך זמן משמעותי.
איך היה, ואיך חזרו משם הביתה.

טיולים המועדון שהיו – בחו"ל

טיולים המועדון שהיו – בארץ