הנכם מוזמנים להצטרף לרשימת המייל, להתעדכן ולפעמים – להצטרף לחוויה.

ללכת. לנוע. להיות בחוץ. להיות בטבע. לטייל, לצלם. להיות עם חברים. זו משאת הנפש.
להרחיק נדוד – לצאת מתוך חיינו – לטייל עם חברים – ולחזור אל המוכר והידוע. ללכת למקום אחר – ואחר כך לחזור הביתה.
ללמוד את העולם שהוא גדול נפלא ומסקרן. לגעת במציאות אחרת. לצלם. ולחזור הביתה עשירים יותר בהכרות עם העולם שלנו הנפלא


 טיול וסדנת צילום בירושלים למתחילים ומקצוענים – בהדרכה משותפת שלי עם יוסי מעוז – שנינו מורי דרך וצלמים:
ביום שלישי 19.6 טיול / סדנת צילום ניסיונית – בירושלים, בהדרכתי בשיתוף מורה הדרך יוסי מעוז – חברי למועדון הצלמים בכפר תבור .
הסדנה מיועדת לצלמים מתחילים המצלמים בסלולרי – וגם למקצוענים: הזדמנות למפגש תרבותי עם ירושלים הנוצרים והבאים בשעריה.
נכיר נלמד ונצלם –  ברובע הנוצרי בירושלים ובכנסיית הקבר: . דמויות,  מבנים. אורות. צללים. פריטים קדושים, פסלים וציורים. עולים לרגל מכל העולם – ואנחנו לוכדים את הרגעים המיוחדים – את המראות אשר שובים את לבנו שלנו.

נפגשים  בשעה 10:00 בקפה של כנסית המשיח, מול המצודה (מגדל דוד).
בכוונתי לבלות את היום ברבוע הנוצרי בעיר העתיקה:  קבעתי מפגש  בחנות הצילום המיתולוגית של אליה, מראשוני הצלמים בירושלים, ובחנות הקרמיקה היפה של הזוג סנדרוני ליד השע החדש.
נכיר וגם נבלה זמן בכנסיית הקבר ובסביבתה – נלך (לפחות חלק) מדרך הייסורים כולה עד שער האריות..
על המסלול הסופי נחליט במקום לפי מצב האנרגיה. אני מקיימת סיור הכנה במקום ביום שני.

דמי ההשתתפות צנועים – 40 שח למשתתף.

מספר המשתתפים מוגבל – נא לאשר אתי את הגעתכם בהודעת WHATSAPP    לטלפון שלי 050-5462292    או במייל  yafakfir@gmail.com

להתראות!…ומה שכבר היה לאחרונה:  היתה זו שנה עם הרבה פעילות… הרבה חברים שפגשתי…. הרבה צילום וטיולים:

קיימנו פתיחה חגיגית של תערוכת הצילום של מועדון הצלמים בכפר תבור יום רביעי 30.5.2018  בשעה 16:30 – במועדון אביב" בכפר תבור:  .
פתחתי בהרצאה – יפה כפיר: לגעת ברגש – לגעת באור, הצגת העבודות על ידי המשתתפים. חברים בני משפחה ואוהבי צילום נכחו – היה מאד מוצלח – ותודה לכל המציגים בתערוכה – חברי מועדון הצלמים – כפר תבור
!.

קיימתי מפגש חברים השני בנושא "מסע כורסה אל האיים הירוקים" –  ביום ששי  18.5.2018 :  בבקר ב 09:45 – ניפגשנו  בגבעת יואב שיח גלריה ב"זרעים של צבע", עם שני אמנים מרמת הגולן: ציפי אחישחר, שהקימה את הגלריה גדולה ומרתקת שאצר עופר בלנק – "טבלה  מחזורית".
אחה"צ נפגשנו בכפר תבור בביתי לארוחה משותפת ומסע כורסה  "אל האיים הירוקים – אירלנד וניו זילנד"  : על מוסיקה  ונופי פרא, על מזג האויר ועל אגדות, על המאורים וקפטן ג'יימס קוק. … ועוד.


ובענייני צילום – מפגש סיום התקיים ביום שני 14.5.2018  במועדון הצלמים בית יד לבנים בעפולה.    חתמנו את התערוכה – "לגעת באור – תערוכת צילומים" : שוחחנו על דרכנו המשותפת במועדון הצלמים של בית יד לבנים, מהו צילום עבורנו,  ועל התהליך האישי המרתק שעברנו כולנו.   וגם – היתה הרצאה שלי – לגעת ברגש – לגעת באור.  


הטיולים שבתכנית –

***בחורף 2018 – טיול אל ארץ החלומות שלי – לניו זילנד 
הטיול בהדרכתי – לחברים וחברים של חברים.
פרטים מלאים בקרוב – פתחתי רשימת מתענינים אנא כתבו אם יש לכם ענין ואצרף אתכם – yafakfir@gmail.com

***ביוני 2019 בעוד שנה – לאירלנד! עם "חבלי ארץ" בניהול יוסי בן עמי – יש למה לחכות!  פתחתי רשימת מתענינים אנא כתבו אם יש לכם ענין ואצרף אתכם – yafakfir@gmail.com

ל ה ת ר א ו ת !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


בהמשך השנה – מסעות עם חברים: בעבודה ובתכנון……. 


*התקיים – במערב הגליל – יום ששי 24.11 מפגש עם אנשים, שכנים.  ביקרנו בתמרה בגליל התחתון המערבי – בסדנה של אחמד כנעאן – פסל, יוצר, גלילי, ערבי, פלסטיני, ובן למשפחת פליטים . כן פליטים כמו בני משפחתי.
באעבלין בשכנות לתמרה ושפרעם: במקום הולדתה של הקדושה הפלסטינית מרים בווארדי – ובכנסיה היוונית על שם גיאורגיוס הקדוש.
שמחתי – להיפגש, לצלם, לשוחח, לטעום פה ושם ממטעמי האזור …. ובעיקר – לטייל יחד!  


התקיים – מפגש חברים בביתי, בשבת 12.11.2017 לכבוד ביקור של אשה נוסעת – מריה מספרד. שוחחנו, על החיים והזמן החולף – בראי המצלמה והתמונות. היה טוב! לחוות ביחד, לשוחח.


* התקיים – טיול לרמת הגולן באוקטובר 2017:  התערוכה  MEDITERANEAN בגלריה של ציפי אחישחר בגבעת יואב.  מפגש עם ציפי בעלת הגלריה – אשה מיוחדת, ושיחה על מפעל חייה. שיח גלריה בתערוכת הצילומים עם הצלם האוצר עופר בלנק  וגם – נפגשנו עם הצלמת רינה נגילה בתערוכת צילומים שלה על הגולן – ביקב רמת הגולן: גם טעמנו יין. נחשפנו לשתי תערוכות צילום שונות. מרתקות. היינו מעטים – והחוויה היתה עזה! תודה למשתתפים!


* התקיים  – מפגש חברים  התקיים ביום ששי 8.9.2017 – במלאת 14 שנים למותה של בתי יעל בפיגוע חבלני – בנושא אהבה, געגועים מלחמה והחיים עם הכאב: במשכן לאמנויות בעין חרוד איחוד – ובביתי בכפר תבור.
קיימנו שיח גלריה בתערוכה במלאת 50 שנה למלחמת ששת הימים בדגש על הצלם ג'יל קארון, צלם צעיר שאיבד את חיי במלחמות . בביתי – קיימנו ארוחת צהריים משותפת – וסדנת כתיבה עם טלי וייס על אהבה ומשפחה והחיים עם הכאב והשמחה. ביחד.  תודה לחברים שהשתתפו.

20170908_100642_001_resize_resize 20170908_131551_resize_resize


חזרתי בראשית אוגוסט – ממסע שרשים אישי: במינסק/בלארוס – שם אמי נולדה – ובעיירה קטנה ליד לבוב, אוקראינה – דובנו – שם נולד אבי. ועוד- בוורשה ובקרקוב….  ובמעברי ההרים שם חצו הפליטים, ובהם הורי, את האלפים מאימת הבריטים ועמי אירופה שגרשו אותם. הורי הותירו משפחות אשר נספו. הם עזבו, ניצלו, עלו… וחיו את הזיכרון בדומיה. כל חייהם


קיימתי שלושה מפגשים של נשים  נוסעות" מפגש של שיחה והקשבה  נשים ישראליות לבדן – שיוצאות למסע אישי להודו,  למשך זמן משמעותי.
איך היה, ואיך חזרו משם הביתה.

טיולים המועדון שהיו – בחו"ל

טיולים המועדון שהיו – בארץ