איך עברתי ממציאות אחת אל מציאות אחרת, איך הפכתי את התכניות לפרק זמן מופלא ומרתק בארץ רחוקה, זרה, שהכל בה אחרת. במסע אישי לגמרי. בעצמי עם חברים מקומיים ומן הארץ שעזרו לי.
כל הפרטים מתייחסים לנובמר 2005
ראשית – הבעת תודה:
· לחדווה גלעד ויעקב מנוחין על האתר מיקרוקוסמוס" ועל הפרק הבורמזי במיוחד. הכתיבה המיוחדת והרעננה שלך חדווה והצילומים הנהדרים שלך יעקב האירו את דרכי והוסיפו לי מידע חיוני בטיולי בבורמה – מיאנמר. תרשי לי לחלוק עליך קשות בענין האוכל… אני ממש נהניתי…
http://www.micro-cosmus.com/

·

לבית חב"ד בבנגקוק שם ביליתי במציאות הזויה – בלב רובע התרמילאים – ערב שבת ואינטרנט אלחוטי וכורסה נוחה, בה יכולתי בנחת לסיים את העבודה על האתר ולהעלות אותו לרשת

· לירון ונירה מקבוץ עברון שבילו בחברתי ערב, שלחו אי מיילים, סייעו לארגן את המסלול והכירו לי את צ'יסו

לוח הזמנים ופרטים טכניים.

1. בנית המסלול: עיקר האתרים נמצאים במרכז המדינה – מאנדליי, באגאן אינלה – לייק ועוד.
הנחיתה וההמראה ביאנגון (אני הגעתי וחזרתי לבנגקוק) מעלה שאלה – איך להגיע מיאנגון לאתרים ואיך לחזור אליה? נכון להיום חייבים נחיתה אחת ביאנגון מטעם השלטונות. יש גם טיסות מצ'יאנג לאי שבתאילנד ממאנדאלי וחזרה – זו אופציה שלא בדקתי!!!
העשירים – טסים לכל כיוון, וגם משלבים עוד טיסות פנים. (טיסה יאנגון -אינלה לייק – 90$, חוף נגאפאלי – יאנגון 66%)
יש גם רכבת יאנגון מנדלי – לא בדקתי. נסעתי בכיוון אחד באוטובוס לילה (לא קל, קניתי שני מקומות לגופי הגדול יחסית לבורמזים הרזים) וחזרתי עם צ'יסו הנהג חצי הדרך, ירדתי אל החוף באוטובוס (קשה!) וטסתי מן החוף בחזרה ליאנגון(פרטים למטה).

לדעתי – בכל מקרה לא לנסוע יותר מפעם אחת את הדרך הזאת.

2. המלצתי החמה: לשלב ימים אחדים של נופש על חוף הים. שהיתי בחוף Ngapali ואין מלים לתאר את הנאתי.
זה לא יקר (22$ ללילה), אוכל מעולה בזול ושירות – מליון כוכבים.
התיירים מגיעים ויוצאים משם בטיסות. אני – הגענו לשם בתחבורה ציבורית במסע שהיו בו הרבה תקלות והפך להרפתקה אמיתית – וליאנגון חזרתי בטיסה.

 

3. נהג צמוד: לאחר התיעצות עם חברים החלטתי תוך התלבטויות לשכור את שירותיו של נהג צמוד.
בדיעבד – לא היה צורך בנהג, ועדיף לי היה לנסוע כמו התרמילאים: להקדיש יותר זמן לכל מקום, למצות את כל ימי הויזה (28 ימים), ולא לחיות עם ההרגשה ששילמתי אז צריך לנצל את הזמן ולהספיק. בכסף שהיינו חוסכים יכולנו לעשות במיאנמר המון דברים, לשכור בכל מקום מדריך ונהג מקומי ולשדרג את רמת המלונות.
צ'יסו הנהג- מומלץ: משתדל מאד, נוהג בזהירות רבה, תמיד מתרגם ברצון ותורם הרבה ממה שהוא יודע. הוא לא מדריך! במיאנמר יש מדריכים טובים תמורת 20$ ליום או הרבה פחות.
שכרו כולל המכונית – 40$ ליום כולל הכל – אין הוצאות נוספות – הוא משלם מסי דרכים ולינות שלו . כמובן הזמנתי אותו לאכול אתי בכל מקום. אפשר למצוא ביאנגון נהגים זולים יותר – ההפרש במחיר נובע ממחירי הדלק הרשמי ובשוק השחור. \, אבל אז זה מחייב לנסוע אתם מיאנגון – מה שמוסיף עוד יומיים תשלום וארבע ימים – אם חוזרים אתם ליאנגון. הפרטים שלו – U Kyi So mdyswan@mptmail.net.mm http://www.myanmars.net/mdyswan
הטלפון בביתה של חמותו – אישה נמרצת וחביבה ומדברת אנגלית: 00-95-239326 (מספר לחיוג מן הארץ)

לחובבי נוחיות – מדריך + נהג + אוטו מפואר ב-50 $ ליום – בחור שפגשנו ביאנגון והתרשמנו לחיוב: שמו ג'אמאל והוא ממוצא הודי ומדבר אנגלית ברורה מאד באופן יחסי – דבר חשוב ביותר בבורמה: zenith@mptmail.net.mm 00-95-500-4323

 

4. אל תצאו לדרך בלי Lonely Planet – מהדורה אחרונה. אין תחליף ואין מלים לתאר את תרומת הספר הזה לטיול.

5. למיאנמר צריך להגיע עם כסף מזומן בדולרים – אין שום שימוש לכרטיסי אשראי ו-Travelers checks. כסף מחליפים רק בשוק השחור!!!

23-24/11/2005

נחתתי ביאנגון בטיסה מבנגקוק (215$ לאדם), ובשדה בחרתי מהמוני הנהגים המצפים לעבודה את Zayar – ) 30$ליום) נהג חביב ידען שהוביל אותי במשך יומיים לכל מקום, עזר לי בכל, למצוא מסעדה פשוטה ונקיה לא לתיירים ובמיוחד להחליף כסף בשער השחור (1180 צ'אט לדולר) ולקנות כרטיסים לנסיעה באוטובוס לאינלה לייק.

Zayar – HP:09-512-7807

file:///C:/Program%20Files/HTMLed%20Pro%203.0/YafaKfir/myanmar/Zayar_gs@mail4u.com.mm

מלון Beauty Land 1 – 15$ סביר. מחוץ למרכז העיר – ליד השווהדאגון פגודה (רצינו שקט).

לינה ביאנגון

24-25/11/2005

נסעתי באוטובוס לילה שיצא ב-18:00(7 $ לכרטיס, קניתי שני כרטיסים שיהיה מקום) מיאנגון ל- Shwe Nyaung ומשם בטנדר ל-Nuaung Shwe (2$) – כפר התרמילאים באזור אינלה לייק.

לילה אחד באוטובוס.

מיד בהגעה למלון הזמנו שיט למחרת (כ-10 $) וביקשתי שייט דובר אנגלית.

הגעתי בשעות הצהרים המוקדמות והספקתי שיט לפני השקיעה בקאנו בין בתי הכפר (כ-2$).

מלון NanDaWunn –  15$ וממוקם מצוין.

לינה ב- Nuaung Shwe – אינלה לייק

26/11/2005

יום שיט מופלא – INLE LAKE.

ביקשנו במלון שהשייט ידבר אנגלית – וקיבלנו להפתעתנו מדריך בנוסף לשייט – שמו טנייה: Thar-Nge. הוא האיר את עיני בכל המובנים. בקשו אותו או קבעו אתו מראש בדואר – שווה מאד: אין לו טלפון בבית. בסוף הסיור הלכנו לראות את הבית – והבנו למה…

Thar-Nge

No.83 Win Quarter

Canal Road – near Gipsy Inn

Nyaung Shwe – Inle

s.s.s. Myanmar

בערב הגיע הנהג ששכרנו מראש – צ'יסו, תושב מנדליי.

לינה ב- Nuaung Shwe – אינלה לייק

27/11/2005

על יד אגם אינלה – עצירה במנזר הילדים לובשי הגלימות האדומות. נסיעה ל-Kalaw וביקור בשוק המקומי. אחרי הצהרים – נסיעה למערת פינדאיה.

לינה ב – Kalaw

28/11/2005

השכמה – ב-0600 ל"טרק" בכפרי הפאלונג – מדריך מקומי, 5$ למטייל שמראה את הדרך קצת מסביר ובעיקר מתרגם.

אחרי הצהרים – נסיעה למנדלי – הגעתי בחושך.

לינה במנדלי

29/11/2005

שיט למינגון – (3$ מס לממשלה ו-עוד כ-3$ לאדם תמורת השיט) אחת הערים העתיקות. מצאתי במקום בעזרת המוכרות "מדריך" שדיבר אנגלית טובה אך קשה להבנה – בחור חמד, מורה מקומי לאנגלית ומחשבים שהאיר את עיני (4$).

אחרי הצהרים – סיור באתרי מנדלי.

מס לממשלה על כל אתרי מנדלי – 10$

בערב הלכתי לתיאטרון בובות – Mandalay Marionettes: דעתי – צריך אולי לראות כי זה תרבותי. נהניתי? ממש לא! מוסיקה שצרמה את אזני,למרות הרצון להבין ולהשתלב. המופע עצמו – משעמם. אבל – תרמתי את תרומתי לחבורת האמנים ולטובת שימור התאטרון.

מלון במנדלי – 20$, מיקום נוח ליד תאטרון בובות וקרוב מאד למלן הסופר מפואר Sedona . חדרים גדולים ונוחים – תמורה מצוינת לכסף

Inn Man Myanmar

לינה במנדלי

מלון

30/11/2005

טיולים באיזור מנדלי – אמרפורה, גשר העץ וסאיגיאנג – מנזר נשים.

לינה במנדלי

1/12/2005

בוקר במנדלי – שוק העיר ואינטרנט בצ'אינה טאון. נסיעה לביקור ב-פאי או לין

dahlia motel לא זוכרת את המחיר – היה טוב מאד.

לינה בפאי או לין

2/12/2005

פאי או לין – ביקור במערת הבודהות ובגנים בוטניים. לא טיילתי למפלים כי היה קשה מדי. לקחתי "יום חופש חלקי" בקפה Golden Triangle בפאי או לין – מפלט מן העולם השלישי, הדבר הכי דומה לבית קפה אמית שראיתי במיאנמר.

החלטתי לא לנסוע עד לסאיפו – לא רציתי להיטלטל עוד בדרכים.

חזרה למנדלי.

לינה במנדלי.

3/12/2005

שטתי מנדלי לבאגן: הספינה יוצאת בשש בבוקר (18$) שיט מצוין, יום שקט לחלוטין על המים – ישבתי במסעדה בראש האניה, מיזוג ותענוג. אפילו שתיתי קוקה קולה אמיתית בדולר שלום.

דמי כניסה לבאגאן לתייר – 10$.

לינה בבאגאן .

4/12/2005

יום מקדשים בבאגאן. נסעתי עם צ'יסו והיה נוח – אבל אפשר לשכור כרכרה ליום שלם (8$) מה שלדעתי מעצים את החויה. אפשר גם לנסוע באופנים – ואז חוזרים בחושך ממראה השקיעה מעל הפגודות – קצת מייגע, אבל הרבה עושים את זה. וכמובן אפשר ורצוי להישאר עוד יום.

לינה בבאגאן

5/12/2005

יום טיול להר פופה: טיפוס 700של מדרגות, ויתרתי – הרגשתי לא טוב, עייפות וקצת קלקול קיבה. רכב לנסיעה להר פופה עולה 25$ – אפשר לחלק עם תרמילאים אחרים.

אחרי הצהרים נסעתי מהר פופה למקום מקסים: מלון דה לוקס של הממשלה שמשקיף על ההר (פרטים בלונלי פלאנט המעודכן) – מקום מדהים מדהים, ממנו הר פופה נראה כמו צף בחלל. אכלתי שם ארוחת צהרים ב-10$!!! האוכל לא משהו אבל בזכות המראה והשלווה והקסם היה שווה מאד. מראה מרהיב, בריכת השתקפות וקצת טבילה בנקיון ושרותים נורמליים.

6/12/2005

נסיעה עם צ'יסו מבאגן ל-Pyay בלי לעצור בדרך לביקורים צילומים וכדומה – הגענו אחרי הצהרים (300 ק"מ)

פרידה מצ'יסו.

שווה לעצור בעיר כדי לשבור את נסיעה הארוכה ליאנגון.

מלון ב-Pyay: Sweet Golden Land Hotel – מרחק הליכה מן הפגודה הגדולה והמענינת של העיר, חדרים בכמה רמות לקחנו את החדר של 20 $ ב-16 לאחר מיקוח קצר – ונהנינו מאד מאד.

לינה בPyay – .

7/12/2005

סיור רגלי ב-Payay ל-פגודה המקומית – מרשימה ביותר – בודהה ענק בגובה עצום משקיף על העיר ומעלית – לשים לב לבקר גם את המפלס התחתון עם כל סיפורי בודהה בפסלים וגם את העליון.

7-8/12/2005

ההרפתקאה: נסענו תחבורה מקומית (אוטובוס + משאית + תלת אופנוע מ-Pyay אל חוף Ngapali

לינה – חוף Ngapali

8-11/12/2005

חוף Ngapali: החוף – מדהים, מקסים אין מלים. שלושה ימים של חופש ושלווה נפלאים.

המלון – ממש מצוין – ענה על כל צרכינו. (25$, התמקחנו והורדנו ל-22.) אוכל משגע וזול , שירות מליון כוכבים, פשוט הגשמה של חלום. באותו חוף – מלונות מאד מפוארים 0120$) , וגם שירות אינטרנט.

12/12/2005

טיסה ליאנגון בAir Mandalay – 66$ לאדם. יש גבול לכל דבר – לא עלה בדעתי לחזור ליאנגון באוטובוס.

לינה ביאנגון

114/12/2005

יום ביאנגון – ביקור בשווהדאגון

טיסה לבנגקוק

ינואר 11, 2015|