בית ב שDARE באירלנד

גלויה מאירלנד – מארי. אשה אחת לבד.

 לקחתי שבוע מתנה לי לעצמי. אל הצפון הקר. רחוק, פראי. זה מה שלבי ביקש. הכי צפון שיש באירלנד, רחוק וקר. עיירות לא מוכרות – LETTERKENNY ויותר צפונה. שבוע לבדי, בקור בגשם ובשמש הזוהרת לפרקים, בסוף האי, צפונה בשממות הרחוקות, ערים קטנות והר ה-ERIGAL, ופארק לאומי שכולו מרחבים שאי אפשר לתאר במילים. כאלה שפותחים את הלב רחב רחב.
אני, לבד. נוהגת בגשם בצד שמאל של הדרכים הנידחות של אירלנד. THE WILD ATLANTIC ROAD – נסעתי ונסעתי עד הכי צפון של אירלנד.
yafakfir_afifon_ireland_05a


כשבא הערב מצאתי את עצמי בבית הארחה קטן מאד, מקום חסר כל חן. ואז – כמו תמיד – לאט לאט נחשף הקסם: הבית  מפעל חייה הבוגרים של MARIE, אשה קטנה, זקנה אפשר לומר, דקה וכמו רוצה להיעלם. עם חיוך מתנצל קבוע, עומדת לא יציב, קצת מתנדנדת. כאילו מפחדת…
אצל מארי הכל נקי ומצוחצח מאד, חדש, שקט לגמרי. ישנתי שנת מתים  – מתשע ועד שבע לא פקחתי עין. רק הפסקה קצרה, לחוש את השלווה, לדעת שעוד יש לי זמן לישון, להתכרבל, לצלול לתוך הכסת הרכה,  המחבקת.
מרי הכינה לי ארוחת בקר של מלכים איריים, כך צחקתי. היה שם הכל -וגם קינוח  מלכותי עם פטל ותותים וגם קצפת. זה אמיתי או רק קישוט?  שאלתי אותה, והיא צחקה, סוף סוף, צחוק פתוח, משוחרר ומתגלגל. בטח אמיתי – והכנתי את זה במו ידי. כך אמרה.


     yafakfir_afifon_ireland_09a

היא אוהבת לארח – כך סיפרה לי,  לכן, כשפרשה לגימלאות, בכסף שהיה לה,  שבבנק אין לו כל ערך, קנתה שני בתים חדשים בזמן שהמחירים היו בשפל, וזה נותן לה טעם לחיים, לארח. אנשים באים, הולכים, מתפעלים, ומספרים לה סיפורים, וכל הקיץ היא אומרת, מחייכת שוב – זה שומר אותי עסוקה.    It keeps me busy

עם הכלב היא מטיילת אל הים, זה לא רחוק. ולטייל מחוץ לסליגו, אירלנד, במקום אחר ???לא, היא לא נוסעת לטייל. טוב לה כאן. יש לה כאן הכל. המשפחה שלה סביב, אחות. ואח, ואם זקנה אשר זקוקה לה. זה מספיק לגמרי – היא אומרת לי. בצניעות שמכמירה את לבבי.

אני חושבת על עצמי. ועל החברים שלי. על התשוקה שאין שובע להכיר, לדעת, לנוע, להגיע, לכתוב ולצלם, ליצור, ולהמציא כל פעם משהו יותר שווה, לראות סרטים והצגות, לכתוב שירים, ללמוד באוניברסיטה  ולבשל דברים מיוחדים ולארח, ולנסוע, בעיקר לנסוע, לטוס למרחקים….    לא, היא לא נוסעת לטייל לשום מקום זה לא חשוב. טוב לה כאן. יש לה כאן הכל.

yafakfir_afifon_ireland_11a


2 תגובות
  1. אילה יעקובי הגב

    שלום ליפה
    היית המדריכה שלי לטיול עם בעלי זל לדרם אמריקה.הטיול הגדןל המשמעותי בחיינו.אני חייה היום עם הרבה זכרונות טובים משם וממך.את שמכורה לדלק מטוסים.
    עוקבת אחריך לכל מקום בעולם ואוהבת לקרא כל מה שאת מתארת.שתהיי לי רק בריאה.ספוריך נפלאים וארצה לקרא כל מה שאת מפרסמת.תודה.תהיי בריאה ומאושרת

  2. אילן הגב

    יפה היקרה ממש מדהים כל הכבוד

השארת תגובה

כל הזכויות שמורות – יפה כפיר סימון

קובי משיח

גלילה לראש העמוד