עיקר – חלומותי  – מסע איטי אל מציאות לא מוכרת. להיות. להכיר אנשים. מסע עם זמן ספיגה מספיק. זמן מילים וצילומים.
וככה, בתנועה: לנוע עם המצלמה ביד, לכתוב ולצלם…..  זה החלום..זה לא עובר  – זה רק נהיה יותר.


חלום:  מסע ארוך, לאט.  בתחבורה ציבורית, סביב כדור הארץ.  לצאת מאיסטנבול ולהמשיך ולהמשיך מזרחה כל הזמן…… עד סגירת המעגל  – ולחזור הביתה…. , באוטובוסים, רכבות, ולעצור לעצירות ארוכות בדרך…. בעיקר לאט.
וגם – מסע אישי ארוך ארוך – על כל אמריקה. מאלסקה עד פאטאגוניה. לאט. הרי הרוקי, ומרכז אמריקה, והדרום, האנדים….. לבקר את כל החברים שלי בדרך. טבע. אנשים. ואוקיינוס כל הזמן במערב…..


לחזור אל מחוזות השיר – אזור האגמים באנגליה:  להיות באנגליה, במסע אחרי השירה והספרות האנגלית, במשעולים, ובשבילים, בכנסיות העתיקות ובכפרים הקטנים. זוכרת את הביקורים המהיריםבהדרכת הטיולים  ב-LAKE DISTRICT, השייט הקסום על אגם ווינדרמיר, הצער שלא הספקתי לבקר בביתו של  וורדסוורת ועוד ועוד.

מול אגם  ULSWATER השחור אני רוצה לקרוא בהטעמה – בעברית וגם באנגלית את השיר  –
 "שוֹטַטְתִי כְעָנָן, גַלְמוּד,
אֲשֶר יָשוּט לוֹ בִגְבָהָיו,
וְהִנֵה פִתְאוֹם רָאִיתִי גְדוּד,
הֲמוֹן שֶל נַרְקִיסֵי זָהָב.
עַל חוֹף אָגָם, בְצֵל עֵצִים,
בַרוּחַ מְרַקְדִים־דָצִים…..
…ולהיזכר איך אמר לי פעם כומר בריטי, שהיגר לניו זילנד, שכל חייו הוא מתגעגע, כי אין דבר בעולם שמשתווה ל-ENGLISH LANE…..

 להיות שוב בטיבט: בהר קאילש.  להרגיש את האנרגיה הזורמת בין עולי הרגל, לקפוא מקור בלילה, להיות ליד האנשים אשר עולים  לרגל, משתטחים על הדרך ואחר כך, יושבים בדומיה אל מול ההר.
YafaKfir_Hasifa_17

מסע גדול ברכבת ממוסקווה לסין  –   לנסוע ברכבת הטרנס סיבירית/מנצ'ורית/מונגולית לכל ארכה, כמה שצריך.  לצפות בנוף החולף ועובר ואינו משתנה. לעצור בערים שבדרך, לחוות אותן, את הריחוק, את הניתוק…


 להיות בסנט פטרבורג בחורף, בשלג הכבד,  בגדים חמים ותה רותח ותרבות. הרבה תרבות ואמנות. לבקר בהרמיטאג' כל יום. ושוב לחזור אל כל המוזיאונים. והכנסיות.


לשוט על שוברת קרח בקוטב הדרומי:  לחוות את הנקיון של הקרחונים, המים, בלי אדמה. בלי אדם.


לטייל בפולינזיה. לעבור לאט מאי לאי. פעם, בשדה תעופה בניו זילנד ראיתי קבוצת פולינזים מחכים לטיסה:אנשים גדולים, שמנים, שמחים. מאד אהבתי. פיג'י… טונגה, ואנואטו…..


לחיות זמן מה בעיר מודרנית, נקיה, מעוצבת ומלאת תרבות. בלי זיהום ורעש – ועם כל היתרונות של עיר. כמו למשל –  SEATTLE, או בוסטון.  או WELLINGTON בניו זילנד…


 ג'מייקה: בגלל המוסיקה.  ונובה סקוטיה… רק בגלל השם, והמראות אשר ראיתי בתמונות: מזרח קנדה, ארץ של חופים, מגדלורים, ושקט. ואפריקה….. עולם ענק, רחוק. קשה,…..לאחרונה – הגשמתי חלומות מספר…..   ועוד… מסע לקומבה – מלה באללהבאד – הודו,  מסע שרשים גדול בעקבות משפחתי האבודה, מסע לקפריסין אל זכרון אבי המעפיל…

וגם – 

שנים חלמתי – להכיר את איסלנד – ארץ בראשית. טבע לא נגוע, כמו שאלוהים ברא את העולם. מים ושמיים קרח אדמה ואש. ושקט. הייתי – קיץ 2018 –  למרות השירות הגרוע והמכעיס  שקיבלנו מן הסוכן היומרני יוסי בן עמי (פרטים בהמשך) – איסלנד לא מאכזבת.


לאחרונה – בדרך מניו זילנד לתל אביב – עצרתי באיסטנבול. 2018, באביב.

אשה תורכית באיסטנבול. רחוקה מן הדימוי של מציאות טרופה פוליטית מרעילה.

דוקטור סוס – אביר החלומות שלי – ושל שתי בנותי אשר שמעו מפי את הספרים שלו כולם: דוקטור סוס הוא שם העט של תאודור סוס גייזל, סופר אמריקאי.

"אל תבכה כי זה נגמרחייך כי זה קרה."

  • "החיים הם חוכמה של שווי משקל."
  • "לפעמים השאלות מסובכות והתשובות פשוטות."
  • "למה להשתלב כשאפשר להתבלט?"
  • "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים."
  • "אני אוהב שטויות; זה מעיר את תאי המוח."
  • "להיות משוגע זה לא מספיק."
  • "אתה תחמיץ את הדברים הטובים ביותר אם תישאר עם עיניים עצומות."
  • "לפעמים אתה לעולם לא תדע את הערך של הרגע עד שיהפוך לזיכרון."
  • "אהבת אמת זה כשאתה לא מצליח להירדם כי המציאות שלך טובה מחלומותייך."
  • "יש לך שכל בראש ויש לך רגליים בתוך הנעליים, אתה יכול לכוון את עצמך לכל כיוון שתבחר. אתה לבדך. ואתה יודע מה שאתה יודע ואתה הוא זה שיחליט לאן ללכת."


וככה, בתנועה: לנוע עם המצלמה ביד, לכתוב ולצלם…..  זה החלום..זה לא עובר
 – זה רק נהיה יותר.
מאי 05, 2018|