לונדון בעין הפרטית שלי. אוקיינוס של מראות.

לונדון היא כמו אוקיינוס, כזה שקל לשחות בו.
אני אוהבת לשוטט בעיר הזו, ללכת וללכת וללכת. המראות מתחלפים, ויפים תמיד.
רובע מתחלף ברובע, בשכונה, רחוב אחר רחוב.. . בלונדון יש ענין בכל פינה, הלב תמיד רוצה שם עוד קצת, עוד קצת.
היא לא נגמרת. לונדון היא עיר גדולה בכל המובנים. יש בה הפתעה בכל פינה, מראה קסום, דמויות שונות ומוזרות, ובנינים יפים ומרהיבים.
 lob_03
ראשית לכל היא עיר של חנויות. חלונות גדולים מאד לחנויות ענק, עם שפע לא נגמר של מוצרים מכל סוג, צבע וצורה. מבנים לא נגמרים, ענקיים, של חנויות של כל מה שאפשר לחלום עליו: הכל מוצג ומפתה וצבעוני וריחני מאד.
החנויות של לונדון לא מסתיימות, לכל אחת קומות רבות: שדרות של מעילים, שורות שורות של מדפים גדושים במכנסיים וחולצות, בשלל צבעים, צורות, בדים וכפתורים ורוכסנים ועיצובים.
קל מאד להתבלבל, וזה גם תענוג גדול, ללכת לאיבוד בתוך השפע.

london_3

הכי אני אוהבת את חנויות הספרים של לונדון: חנויות רבות של רשת WATERSTON, בכל פינה בעיר. בכל אחת קומות רבות של מדפים בכל נושא, לכל אדם… וכוס קפה צמודה בבית קפה צמוד בכל חנות…
מקום לשהות בו בלי לזכור שיש עולם, לצלול לתהומות חכמה ולהמריא למסעות על פני הגלובוס…

לונדון עיר של אוכל: לא, לא מזון אנגלי, אלא כל מיני מינים של מטעמים מקצות הגלובוס.

portobelo_2010_121
הודי ויפני ומלזי, סיני קוריאני צרפתי וערבי, חומוס ופלאפל, סטייק ופיצה וספגטי איטלקי, כל מיני סלט ומיץ מכל סוגי הפרי שיש על פני כדור הארץ.
להיכנס לחנויות האוכל- חוויה: המזון למיניו יפה כמו במוזיאון, מוצג כמו יצירת אמנות… קפה ותה מכל קצוות הגלובוס, שלל ירקות בלי קשר לעונה וכל מיני פירות אקזוטיים, צבעים עזים ותצוגה יפהפייה, ותבלינים, והבשרים והגבינות טריים ומבהיקים … והעוגות….. והריחות המשגעים…

portobelo_2010_120

בלונדון יש גם טבע: שלל פרחים, שיחים, עצים בפארקים הגדולים המצויים בכל פינות העיר: הקור הגשם והקיץ האנגלי עוזרים להם לפרוח בסגול צהוב כחול אדום ורוד ועוד… וגם סנאים רצים בין השיחים ומטפסים גבוה על עצי הפארק. ודשא. רך, ירוק, עמוק,… אפשר לשבת, ומותר לדרוך. דשא ירקרק נמשך למרחקים בתוך העיר.
         portobelo_2010_178
לונדון מתאימה לילדים: כמו בלונה פארק אפשר לבחור בה בין גלגל ענק, ושייט בסירות, וברבורים על האגם, וגן חיות ענק …
לונדון עיר רבת פנים, תרתי משמע. האנשים כולם, מכל קצווי עולם רוצים ללונדון.
כאן לומדים אנגלית, עובדים במה שמזדמן, חולמים בצוותא על עולם חדש וטוב יותר, שאין בו הבדלים ומחסומים בין השחורים ללבנים. כאן צעירים מכל קצווי תבל חיים בכרך אחד גדול ענק, חולמים עולם חדש..
בלונדון נשמעות הרבה שפות זרות: ברכבת התחתית, באוטובוס וברחוב מכל פינה נשמעת ספרדית והונגרית וערבית וסינית ויפנית ועוד שפות לא מוכרות.

ויש גם פחד: זוהי עיר שהיחיד בה אנונימי, וברכבת התחתית אני יודעת שאני לבד בתוך המון האנשים, לא מכירה ולא מוכרת, מין גרגר קטן נסחף בזרם האדם אשר שוטף כאן יום ולילה בלי הפסק.

טוב לצלול בלונדון אל החוויה סוחפת החושים שהתייר המזדמן זוכה לה. עיר שטוב לבוא אליה לביקור, להיות בה ולשוב אליה עוד ועוד.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

כל הזכויות שמורות – יפה כפיר סימון

קובי משיח

גלילה לראש העמוד