הרצאות – מסע אישי עם יפה כפיר  על פני הגלובוס.      050-5462292     yafakfir@gmail.com

מסעות אל המחשבה והיופי: לעתים מזומנות אני  אורזת תיק עם מצלמה, מחשב נייד ושתי חולצות טריקו – ויוצאת לדרך.
וכשחוזרת – משלבת במפגשים עם קהלים שונים את  האישי והתרבותי: מסע עשיר בידע, צילומים סרטים ומפגשים אנושיים.
להמלצות – הקליקו כאן

הרצאות מיוחדות

 1. מעבר לכאב:  מסע אישי בין השמחה והצער– הרצאה אישית על החיים עם השכול, בין שמחה וצער, הבחירה ההכרחית – להתמודד, לחיות עם הכאב.
 2. נשים מן העולם – מפגשים אישיים עם נשים על פני הגלובוס– כל אישה היא מיוחדת בדרכה. נשים חיות חיים מלאים קסומים ועוצמתיים. הן שונות ממני תכלית השינוי – ודומות לי מאד. צילמתי אותן, שוחחתי עמן, הקשבתי להן – ובעיקר – למדתי. על חלומותיהן, האתגרים והתמודדות העומדות בפניהן, אערוך השוואה על האופן המרתק  בו חייהן דומים או שונים מחיינו.
 3. מסע אישי עם מצלמהתחנות בדרך חיי עם המצלמה, שתמיד הייתה שם, מלווה אותי  וקובעת את ההסתכלות שלי על העולם. חיי עם המצלמה בשמחה ובכאב, בהרפתקאות ובמפגשים האנושיים הנפלאים והמיוחדים ביותר.

טקסים פולחנים ואורחות חיים

 1. בין קרנבלים בעולם – זמן להתפרע, להשתולל להתחפש – בין ברזיל, איטליה וירושלים ובני ברק. בין ימים של רצינות וכובד ראש, – יש זמן לאבד את הראש, להיטמע בטקסים פולחנים של אור ואש – המראות המרהיבים , והמשמעות העמוקה.
 2. אש ואור, מסע אישי אל טקסים ופולחנים של אור אש ועשן    –  האש היא במרכז: המדורה, הכירה, המטבח בבית. נרות ולפידים, אבוקות אור ועשן. כך בחנוכה שלנו, כך במרחקים, בטקסי גרוש שדים, כשקוברים את המתים וכשחוגגים את ניצחון האור על החושך. נסעתי – התחממתי לאור הלהבות, למדתי הרבה והתרגשתי.
 3. הודו – קומבהמלה:  – פוג'ה – ארטי –  הודו בעיניים שלי:  מסע אישי אל הנשגב מבינתי, המרגש באש ומים שמן ושירה על הנהר.  גואה ואראנסי ומרומי ההימאליה, רישיקש ואמריצר ועוד קצת מן השפע שנשפך על המבקר בהודו: זו הנגיעה שלי בארץ לא מובנת,  אשה שמתבוננת,  נוגעת בחיים בהודו
  קדימון – סרטון מקדים להרצאה

מסע אישי אל העולם

 1. אל הרפובליקה הדומיניקנית – המסע אל הבלתי ידוע –    איך נתתי למקרה המוצלח הזדמנות לנהל את חיי במשך חמישה שבועות. יצאתי לבדי, בלי הכנות  אל הקאריביים,:חופים וים, עוני ועושר ומפגשים אנושיים – ואשה אחת לבד עם תובנות לרוב.
  ***דף ההרצאה באתר. עם צילומים והסברים נוספים
 2. ניקראגוואה – איך חיברתי את ישוע הנוצרי לשמירת הטבע במרכז אמריקה: איך הרציתי לקהל  מאמינים בכנסיות. צילמתי קרנבלים והפגנתי  להגנת בעלי חיים מול קרקס – בניקראגוואה באמריקה המרכזית – מסע למציאות אחרת
  ***דף ההרצאה באתר עם צילומים והסברים נוספים
 3. ניו זילנד – מסע אל סוף כדור הארץ
  מסע בגן עדן  – בתוך הטבע הפראי בדרום הפסיפסיק, בין קרחונים כחולים, הרי געש עוטי סוד, אגדה, ועולם החי  – עשיר ולא נגוע.   מסע אישי ומאתגר אל ארץ בראשית שהאדם הגיע אליו מאוחר – ולא הספיק להרוס את מעשה הבריאה.
  ***דף ההרצאה באתר עם צילומים והסברים נוספים
 4. וייטנאם – הקסם מהלך עליההאנשים, הלקחים, ההיסטוריה והחוויות.
  סאפא בעננים, האנוי סואנת ומבלבלת ומרתקת: האמריקאים כבר מזמן הלכו – ואני – מזמינה אתכם מסע שלוו ורוגע בין חופים ועמודים קסומים של אבן, כלובי דגים במפרצים –והחום והלחות בדלתא של המקונג:
  ***דף ההרצאה באתר עם צילומים והסברים נוספים

 5. דרום אמריקה – מסע גדול אל מחוזות החלום

  ברזיל וארגנטינה, בוליביה פרו וצ'ילה – הטעמים:  הרי אנדים והיערות, הנהרות הים ותכול האגמים, המוסיקה, ובעיקר – האנשים.
  מסע אישי מאד  על פני יבשת חלומית, עם מוסיקה וצילומים.
  ***דף ההרצאה באתר עם צילומים והסברים נוספים
 6. פריס היא עיר החלומות, אבל המציאות בה קצת יותר מורכבת
  עיר החלומות והאורות,  הסמטאות, בתי הקפה ורוחם  של אדית פיאף וז'ורז' ברנסאנס מרחפת מעל ….פריס  במבט האישי שלי: מסע אל עיר רבת פנים, תרבות ואמנות, היסטוריה אכל ונהר גדול  ורגשות רבים. וגם – פריס שמשתנה מול עינינו, של המהגרים. פריס החדשה.
  ***דף ההרצאה באתר עם צילומים והסברים נוספים
 7. לונדון,  לונדון  מפתיעה כל פעם מחדש  העיר הזו מוכרת לי ומפתיעה אותי כל פעם מחדש. היא רב לאומית, רב תרבותית,  ומציעה שכיות חמדה : אוכל, הצגות ומחזות, החנויות הכי הכי ואנשים מכל צבע סוג ומין מוצא … יחד נצא לשיטוט מעמיק אל  הרבעים היפים, גדות הנהר והשווקים.  וגם – לונדון הרב תרבותית. של היום
  *** צרור כתבות על לונדון – בעיניים שלי
 8. נפאל,  לבד, להימלאיה – אשה עולה אל ההרים
  מסע להכרות את המדינה הגבוהה והרחוקה בהרים הרחוקים, בהימאליה. נופי הרים, ערים ואנשים צנועים מאד שפגשתי בדרך. הפולחנים, השוק והשדות, ובמרכז  הטיול ה"טרק": ההליכה בטבע, למרות הקשיים, הנוף ועוצמת הפסגות מאפשרים חיבור לעצמי ולאנשים המיוחדים שפגשתי בדרך.
  ***דף ההרצאה באתר עם צילומים והסברים נוספים
 9. סין – איך נפטרים מכל הדאגות? מסע אל ההרים הקדושים של סין
  פתגם סיני עתיק אומר: "מי שביקר בחמשת ההרים הקדושים, לא ירצה לראות עוד הרים, ומי שראה את ההר הצהוב לא ירצה לבקר עוד בחמשת ההרים"..   הייתי, ראיתי, הלכתי הרבה ברגל, טיפסתי בשבילים והמראתי מעלה מעלה ברכבלים – עם המוני סינים מסביבי.  לעתים קרובות הייתי הלבנה היחידה בהר… גם פגשתי –  אנשים, וגם שוחחתי, בעברית ובידיים – והם בסינית, ובידיים…  ובהבעות פנים שאומרות תמיד יותר מכל דבר אחר – וגם למדתי הרבה. על החיים. על אנשים מקום. אחר. על דאגות ומיתוסים
  ***סיפור אחד המפגשים
 10. איי גאלאפגוס באוקיינוס השקט – נס זואלוגי בן זמננו– 
  האיים האלה – מחושלים באש, סחופי רוחות, בלב המרחבים הריקים ,ויש שם  קהילה חדשה של בעלי חיים:  אוסף עצום ועשיר של בעלי חיים נדירים.  מיוחד מרגש להבין – איך קרה הנס הזואולוגי הזה.  איי  גאלאפגוס – הרחק בים – מול חופי אקוודור הרחק מכל מקום ובכל זאת קיים רק שם מגוון בעלי חיים שגרם  לצ'ארלס דרווין לחקור אותם לעומק במסע המחקר שבסופו עיצב את תורת ההתפתחות של החיים על פני הארץ – תורת האבולוציה והברירה הטבעית. בעלי החיים שם לא מפחדים מבני אדם  מה שהופך את הביקור שם האיים לחווייתי במיוחד לכל אוהבי הטבע.
  ***דף ההרצאה באתר עם צילומים והסברים נוספים

 

 


יפה כפיר – מסע אישי על פני הגלובוס.  050-5462292     yafakfir@gmail.com

YI__21


YI__02


 

2_village__17


לכל שאלה, התייעצות או הכוונה אשמח לענות:  טלפון:  050-5462292   מייל:   yafakfir@gmail.com