ניו זילנד – הר קוק על שפת אגם תכול

הר קוק (MT COOK) זוהר בשמש, מתכסה בערפל ובעננים, נשטף בגשם וזוהר בשמש היוקדת.
כל זה – במשך יום אחד. אי אפשר לצפות מה יהיה בעוד שעה.
חשבנו לוותר: הגענו לתצפית שמול ההר בבסיס אגם Pukaki: המים התכולים – טורקיז שיגעו אותנו. אבל ההר היה שם – לא נראה, כולו אפוף בערפל סמיך. היתה גם רוח חזקה, קרה, והתחשק לי רק לעוף משם.

הר קוק ואגם פוקאקי

נסענו עוד, אל התצפית (Peter’s Lookout), ועוד יותר כאב הלב: ראינו קיר של מים, גשם קר כהה אפור מעיב על זוהר השמים. הכל הפך מתכלת לאפור. רצינו לברוח. אבל נשארנו. גנזנו את התכניות לקמפינג מול המים, מול ההר. חבל, מאד רציתי מול ההר לפקוח ת'עינים, בבוקר החדש.

התמקמנו ואכלנו במלון קטן – ולפתע תכלת ושמים מכל עבר, וזוהר שמש של לפני שקיעה. מיהרנו שוב אל התצפית, וכאן –  כאילו לא היה דבר: שמים נקיים וכמה עננים, כמו קישוטים תלויים באור השמש הדועך. הכל תכול ורוד, יפה, רומנטי, וגם ירח שלושת- רבעי תלוי מעל המים.

בעיקר – הכי חשוב – ההר: כמו אוהל ענקי, עטוי בלובן שלג זך, מבריק בשמש היורדת אל המערב.

הר קוק - ראשו בעננים

ישבנו שם שעה או שעתיים, היה יפה גם עם הלילה היורד, והירח… המים נוצצים שחורים, וההר הולך ונעלם בעלטה. למחרת – השכמנו, יום חדש וצח. נפלא. ההר בכל הודו גלוי, יפה כמו בגלויות אשר מוכרים בכל פינה בעמק.

טיפסנו. שמש חמימה ורוח. מראות יפהפיים מכל הכיוונים: ההר, העמק, השמים. שמים עם כחול ותכלת ולבן של עננים. הרבה לבן של עננים ושלג על ההר ורוח חזקה והרגשה של טוהר, טבע, נקיון,וכל מה שחלמנו ומצאנו בניו זילנד.

טבע טבע טבע וזכות צלולה של האויר.

טיול לניו זילנד אינו שלם ללא הר קוק

טיפסנו – עד ששוב הפכו העננים כבדים ואפורים וגשם מטפטף, וקור חודר לעצמות. וכשירדנו ושתינו כוס קפה פתאום שוב התבהר הכל. עוד טיפוס – ושוב אגם ונחל, לא תכול, הפעם באפור-לבן. טהור. המים והקרח, גושים גדולים של קרח באפור שחור, כמו כלי שחמט על רקע האגם הזך…

קרח באגם על שפת הר קוק, ניו זילנד, האי הדרומי

 

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב pinterest

כל הזכויות שמורות – יפה כפיר סימון

קובי משיח

גלילה לראש העמוד