נפאל – טרק ג'ומסום לבני 50 פלוס

סובב אנאפורנה הוא טרק גדול כשלשה שבועות. אשר מקיף את כל רכס האנאפורנה. הקושי המרכזי שלו הוא ה-PASS , מעבר הרים THURUNG LA בגובה של 5400מ'. עליה קשה, אין אויר, וירידה קשה עוד יותר ואת כל זה יש לעשות ביום אחד.
זה מעבר ליכולתי.
לכן בחרנו, עמירם ואני,  בטרק ג'ומסום "מורחב". \והמלצה למבוגרים – טרק  ג'ומסום:האופציה המועדפת לטרק בהימאליה למטיילים מבוגרים – *הכל נכון לשנת 2009

 

עמירם מת באיבו. איש צעיר אהוב ונהדר, לפני ששים. המסע אל ההימאליה היה אחת הפסגות הגבוהות  של חיינו המשותפים.


המסלול כפי שאנו ביצענו אותו:   יום 1 טיסה מפוקארה לג'ומסום –  והליכה ל- KAGBENI   יום 2 טיפוס ל-MUKTINATH   יום 3 MUKTINATH

יום 4 ירידה בג'יפ לג'ומסום והליכה דרך הכפר MARPHAעד הכפר TUKUCHE.
הכפר MARPHA יפהפה וראוי לעצור בו לאכילת עוגת תפוחים טעימה וגם ללון בו.
בבית הראשון ב TUKUCHE מצאנו DUTCH BAKERY עם המלצה בעברית על מאפיה ביתית ושוקו הולנדי. נכנסנו – והתפנקנו בחדרים מקסימים וארוחה טעימה. מים חמים בשפע ושירותים צמודים מצוחצחים! הופתענו ושמחנו מאד. מסתבר שגר שם בחור הולנדי שמחזיק את המקום יחד עם משפחה נפאלית יש גם מחשב נייד מחובר לאינטרנט.

יום 5 הליכה מהכפר TUKUCHE לכפר  KALOPANI
בכפר KALOPANI שוב הופתענו מפנסיון מקסים שוייץ בהימלאיה: אי אפשר להגזים ברמת הפינוק! מקלחת עם חרסינה, מים חמים בשפע, אסלה אירופאית מיטות מפנקות עם סדינים צחורים……. קומה שניה עם נוף, נוף, נוף נוף נהדר. המחיר – 500 רופי לחדר לזוג.

יום 6 הליכה מהכפר KALOPANI  לכפר   TATOPANI
בקטע הדרך הזה אין ג'יפים שכן הדרך נהרסה בשטפונות המונסון. יש מפלי מים….. נהדר.
לא התלהבנו מן המרחצאות החמים, לא ישבנו בהם עם בקבוק בירה…… קצת מג'וייף לטעמנו.
לנו במלון HIMALAYA – חדרים בסיסיים, לא משהו. אומרים שהמלון ממול יותר נחמד.
לקחנו עוד יום פסק זמן וטיילנו בסביבה.

עד כאן הלכנו ברגל.

מטאטופאני אפשר להמשיך ברגל לראש הרכס לגורפאני, ממנה עולים בזריחה לראות את ההרים הנדלקים בשמש ב-POON HIILL ויורדים לצד השני לסיום הטרק ב-NYAPUL (שניים עד ארבעה ימי הליכה). אפשר גם לדלג על העליה הקשה לגורפאני והירידה הקשה ולחתוך במיניבוס עד BENI ומשם לפוקארה.

אנחנו ירדנו במיניבוס (חוויה בפני עצמה! כשעתיים במיניבוס מקומט ודפוק מכל הכיוונים, מקווצ'צ'ים עם הנפאלים, בדרך לא דרך, על פי תהום מדי פעם…) עד BENI ושם שכרנו עם עוד ישראלים מיניבוס מהודר לפוקארה (כשלוש שעות נסיעה יפהפיה).


כל הזכויות שמורות – יפה כפיר סימון

קובי משיח

גלילה לראש העמוד