נפאל – סיימון וסוניה בדרך החופש

סיימון חצה את ההימאליה מהודו לנפאל  – על האופנוע ששמו – סוניה. נפאל 2008. נדמה ששום דבר לא השתנה מאז.
BAHKTAPUR_NEPAL_3

סיימון גבר ילד. סיימון לא רוצה לחיות במערב, ובמיוחד לא בלונדון, שם היה הבית שלו.

BAHKTAPUR_NEPAL_2 לונדון עיר קשה – עודף מגבלות, חוקים ותקנות. סיימון בחר בהודו, הקים לעצמו בית לאיש אחד ואופנוע, ובית ספר קטן להוראת אנגלית. "גיליתי שאנגלית היא חומר גלם" הוא אומר לי בחיוך. בהודו גם אנשים פשוטים כמוני יכולים להיות עשירים, ומאושרים. כך הוא שח … סיימון מלמד, ומטייל, הוא נוסע לטייל עם סוניה. סוניה – האופנוע של סיימון – ROYAL ENFIELD האופנוע בהודו. כלי מרשים שמעביר גם בי, אשה בוגרת, מיושבת ריטוטים של התרגשות: מושבי העור, ניקלים נוצצים. תרמילי ציוד גדולים שחורים צמודים לחמוקיה של סוניה… סוניה היא בת הלוויה שלי – כך אומר לי סיימון: אני רוכב בדרך אל החופש. סוניה היא יותר טובה מכל אשה –  הוא מחייך.

BAHKTAPUR_NEPAL_4

פגשתי את סיימון בבאקטאפור, רחוק מאד מן המקום בו התחיל את מסעו. גבר – ילד. חצה הרים. דהר, לבד, ויחד עם אנשים שאסף בדרך. אנשים ונשים. אני שואלת. סיימון עונה. הוא מספר בגילוי לב – על חייו, על מסעותיו… תמיד נוסע, קצת עובד לפרנסה – ושוב נוסע… לבדו. שוחחנו על הבדידות, על הביחד, על מחויבויות. על משפחה. לא, סיימון לא רוצה לקשור את גורלו עם אף אחד. הוא לוקח אחריות, כך אמר לי. לוקח אחריות לבד – ועל הכל. לבד לבד. והוא אף פעם לא לבד. אצלי המחשבות רצות: מתרוצצות בין הקצוות בהם נעים חיי: בין חלומות מסע, חיי חרות, כמו סיימון, חיי נווד,במרחבים…. ובין המשיכה הלא פוסקת לחיים של בית, אהבה, ומשפחה.

BAHKTAPUR_NEPAL_5
אני חולמת לעצמי חלום: לחיות עם איש שלי, איש שתמיד עומד לצדי, והוא בשבילי בית עוגן ובסיס לכל….וגם – להיות כמו סיימון – איש פרפר שטס על אופנוע אל החופש….. נפאל 2008

כל הזכויות שמורות – יפה כפיר סימון

קובי משיח

גלילה לראש העמוד